Q4006VH3
Q4006VH3 Littelfuse Inc.
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TRIAC ALTERNISTOR 400V 6A TO251
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Alternistor - Snubberless
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 15 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 55A, 65A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-251 (V-Pak/I-Pak)
Current - On State (It (RMS)) (Max): 6 A
Voltage - Off State: 400 V
Написати відгук
Description: TRIAC ALTERNISTOR 400V 6A TO251, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Alternistor - Snubberless, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 15 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 55A, 65A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-251 (V-Pak/I-Pak), Current - On State (It (RMS)) (Max): 6 A, Voltage - Off State: 400 V.