Q4010R552
Q4010R552 Littelfuse Inc.
discrete-thyristors-qxx10xxqxx10hx-series-datasheet?assetguid=c2837996-d5b6-41fb-b88d-99bc4dfe8b50
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TRIAC 400V 10A TO220
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3 Formed Leads
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 100A, 120A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220 Non-Isolated Tab
Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A
Voltage - Off State: 400 V
Написати відгук
Description: TRIAC 400V 10A TO220, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3 Formed Leads, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 100A, 120A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-220 Non-Isolated Tab, Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A, Voltage - Off State: 400 V.