Q6010L555
Q6010L555 Littelfuse Inc.
littelfuse_thyristor_qxx10xx_qxx10xhx_datasheet.pdf.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TRIAC 600V 10A TO220
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 100A, 120A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220 Isolated Tab
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A
Voltage - Off State: 600 V