Q6012RH1LED
Q6012RH1LED Littelfuse Inc.
Q6008xH1LED_Rev090214.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TRIAC ALTERNISTOR 600V 12A TO220
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Triac Type: Alternistor - Snubberless
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 8 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 110A, 120A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-263AB (D²PAK)
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A
Voltage - Off State: 600 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRIAC ALTERNISTOR 600V 12A TO220, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Triac Type: Alternistor - Snubberless, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 8 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 110A, 120A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-263AB (D²PAK), Part Status: Discontinued at Digi-Key, Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A, Voltage - Off State: 600 V.