Q6015L558 Littelfuse Inc.
littelfuse_thyristor_qxx15xx_qxx16xhx_datasheet.pdf?assetguid=03e44cba-f6ae-4957-8fd2-3754b2db437f
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TRIAC 600V 15A TO220
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab, Formed Leads
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 70 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 167A, 200A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V
Supplier Device Package: TO-220 Isolated Tab
Current - On State (It (RMS)) (Max): 15 A
Voltage - Off State: 600 V
Написати відгук
Description: TRIAC 600V 15A TO220, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab, Formed Leads, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 70 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 167A, 200A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V, Supplier Device Package: TO-220 Isolated Tab, Current - On State (It (RMS)) (Max): 15 A, Voltage - Off State: 600 V.