Q8010LH568 Littelfuse Inc.
littelfuse_thyristor_qxx10xx_qxx10xhx_datasheet.pdf.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TRIAC ALTERNISTOR 800V 10A TO220
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 110A, 120A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220 Isolated Tab
Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A
Voltage - Off State: 800 V
Написати відгук
Description: TRIAC ALTERNISTOR 800V 10A TO220, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Alternistor - Snubberless, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 110A, 120A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-220 Isolated Tab, Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A, Voltage - Off State: 800 V.