Q8012LH2
Q8012LH2 Littelfuse Inc.
switching-thyristors-qxx12xhx-datasheet?assetguid=1d60b987-d30b-4516-93ee-943bcce7172d
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TRIAC ALTERNISTOR 800V 12A TO220
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 15 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 110A, 120A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220 Isolated Tab
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A
Voltage - Off State: 800 V
Написати відгук
Description: TRIAC ALTERNISTOR 800V 12A TO220, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Alternistor - Snubberless, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 15 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 110A, 120A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-220 Isolated Tab, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A, Voltage - Off State: 800 V.