QAE100-72S24U
QAE100-72S24U P-DUKE Technology, Inc.
qae100u_datasheet.pdf
Виробник: P-DUKE Technology, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 24V 101W
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 4.2A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 14V
Voltage - Output 1: 24V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 101 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 24V 101W, Packaging: Box, Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 160V, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 4.2A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 14V, Voltage - Output 1: 24V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 101 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1.