Продукція > NETPOWER > QBC4050N060N75
QBC4050N060N75
QBC4050N060N75 NetPower
QBC4050x060xxx.pdf
Виробник: NetPower
Description: DC DC CONVERTER 5V 300W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, Remote Sense
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.29" L x 1.46" W x 0.41" H (58.2mm x 37.1mm x 10.3mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: cURus
Efficiency: 95%
Current - Output (Max): 60A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 300 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
на замовлення 48 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 300W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, Remote Sense, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.29" L x 1.46" W x 0.41" H (58.2mm x 37.1mm x 10.3mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: cURus, Efficiency: 95%, Current - Output (Max): 60A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 300 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.