Продукція > NETPOWER > QBE4120N042R96
QBE4120N042R96
QBE4120N042R96 NetPower
QBE4120x042xxx.pdf
Виробник: NetPower
Description: DC DC CONVERTER 12V 504W
Packaging: Tray
Features: Adjustable Output, Baseplate, Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.29" L x 1.46" W x 0.50" H (58.2mm x 37.1mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 95.5%
Current - Output (Max): 42A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 504 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
на замовлення 44 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 504W, Packaging: Tray, Features: Adjustable Output, Baseplate, Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.29" L x 1.46" W x 0.50" H (58.2mm x 37.1mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 95.5%, Current - Output (Max): 42A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 504 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.