Продукція > NETPOWER > QPS4018N065N25
QPS4018N065N25
QPS4018N065N25 NetPower
QPS4018x065xxx.pdf
Виробник: NetPower
Description: DC DC CONVERTER 1.8V 117W
Packaging: Tray
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.40" H (57.9mm x 36.8mm x 10.2mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: cURus
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 65A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 1.8V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Last Time Buy
Power (Watts): 117 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 1.8V 117W, Packaging: Tray, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.40" H (57.9mm x 36.8mm x 10.2mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: cURus, Efficiency: 89%, Current - Output (Max): 65A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 1.8V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Last Time Buy, Power (Watts): 117 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.