Продукція > NETPOWER > QPS4050N040N25
QPS4050N040N25
QPS4050N040N25 NetPower
QPS4050x040xxx.pdf
Виробник: NetPower
Description: DC DC CONVERTER 5V 200W
Packaging: Tray
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.29" L x 1.46" W x 0.39" H (58.2mm x 37.1mm x 9.9mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: cURus
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 40A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 200 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 200W, Packaging: Tray, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.29" L x 1.46" W x 0.39" H (58.2mm x 37.1mm x 9.9mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: cURus, Efficiency: 92%, Current - Output (Max): 40A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 200 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.