R10-E1Z2-S800
R10-E1Z2-S800 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
product-7-1393766-0.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 75°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 120VAC, 30VDC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Coil Current: 15 mA
Load - Max Switching: 240VA, 60W
на замовлення 288 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 75°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 120VAC, 30VDC - Max, Must Operate Voltage: 9 VDC, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, Coil Current: 15 mA, Load - Max Switching: 240VA, 60W.
Інші пропозиції R10-E1Z2-S800
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
R10-E1Z2-S800 R10-E1Z2-S800 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_1308242_R10_0217-718828.pdf General Purpose Relays DPDT 2A 12VDC 800Ohm GENPURPOSE RELAY