R12-17A5-120N
R12-17A5-120N NTE Electronics, Inc
R12.pdf
Виробник: NTE Electronics, Inc
Description: RELAY-5AMP-AC-120V-LAMP
Features: Lighted Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -30°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In or Solder
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO); Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 240VAC - Max
Must Operate Voltage: 96 VAC