Продукція > RELPOL > R15-2012-23-1048-WTLD
R15-2012-23-1048-WTLD RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 48VDC; Icontacts max: 10A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 48V DC
Contact current max.: 10A
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
Switched voltage: max. 440V AC
Relay variant: industrial
Mounting: socket
Manufacturer series: R15
Body dimensions: 35x35x54.4mm
Coil resistance: 1.75kΩ
Operate time: 18ms
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi
Coil power consumption: 1.5W
IP rating: IP40
Operating temperature: -40...70°C
Related items: GOP8; GZ8; GZP8; GZU8; PZ8
Release time: 7ms
Current rating: 10A
Coil voltage min.: 38.4V DC
Coil voltage max.: 52.8V DC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 48VDC; Icontacts max: 10A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 48V DC, Contact current max.: 10A, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, Switched voltage: max. 440V AC, Relay variant: industrial, Mounting: socket, Manufacturer series: R15, Body dimensions: 35x35x54.4mm, Coil resistance: 1.75kΩ, Operate time: 18ms, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgNi, Coil power consumption: 1.5W, IP rating: IP40, Operating temperature: -40...70°C, Related items: GOP8; GZ8; GZP8; GZU8; PZ8, Release time: 7ms, Current rating: 10A, Coil voltage min.: 38.4V DC, Coil voltage max.: 52.8V DC.