Продукція > RELPOL > R15-2012-23-5240-WT
R15-2012-23-5240-WT RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 240VAC; Icontacts max: 10A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 240V AC
Contact current max.: 10A
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
Switched voltage: max. 440V AC
Manufacturer series: R15
Coil voltage min.: 192V AC
Coil voltage max.: 264V AC
Body dimensions: 35x35x54.4mm
Coil resistance: 7.76kΩ
Operate time: 12ms
Release time: 10ms
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi
IP rating: IP40
Current rating: 10A
Operating temperature: -40...55°C
Related items: GOP8; GZ8; GZP8; GZU8; PZ8
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 240VAC; Icontacts max: 10A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 240V AC, Contact current max.: 10A, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, Switched voltage: max. 440V AC, Relay variant: industrial, Mounting: socket, Manufacturer series: R15, Coil voltage min.: 192V AC, Coil voltage max.: 264V AC, Body dimensions: 35x35x54.4mm, Coil resistance: 7.76kΩ, Operate time: 12ms, Release time: 10ms, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgNi, IP rating: IP40, Current rating: 10A, Operating temperature: -40...55°C, Related items: GOP8; GZ8; GZP8; GZU8; PZ8.