Продукція > RELPOL > R15-2014-23-1048
R15-2014-23-1048
R15-2014-23-1048 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; 4PDT; Ucoil: 48VDC; Icontacts max: 20A
Type of relay: electromagnetic
Relay variant: industrial
Contacts configuration: 4PDT
Rated coil voltage: 48V DC
Body dimensions: 35x42.5x54.5mm
Mounting: socket
Manufacturer series: R15
Operating temperature: -40...70°C
Leads: stud terminals
Related items: GOP14; GZ14; GZ14U; GZ14Z
Contact resistance: 100mΩ
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
Coil power consumption: 1.5W
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Contact current max.: 20A
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
Coil resistance: 1.75kΩ
OEM number: 863838
Electrical connection: round socket
на замовлення 53 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; 4PDT; Ucoil: 48VDC; Icontacts max: 20A, Type of relay: electromagnetic, Relay variant: industrial, Contacts configuration: 4PDT, Rated coil voltage: 48V DC, Body dimensions: 35x42.5x54.5mm, Mounting: socket, Manufacturer series: R15, Operating temperature: -40...70°C, Leads: stud terminals, Related items: GOP14; GZ14; GZ14U; GZ14Z, Contact resistance: 100mΩ, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, Coil power consumption: 1.5W, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Contact current max.: 20A, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, Coil resistance: 1.75kΩ, OEM number: 863838, Electrical connection: round socket.