Продукція > RELPOL > R15-2014-23-3115
R15-2014-23-3115 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; 4PDT; Ucoil: 115VAC; Icontacts max: 10A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: 4PDT
Rated coil voltage: 115V AC
Contact current max.: 10A
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
Switched voltage: max. 440V AC
Relay variant: industrial
Mounting: socket
Manufacturer series: R15
Coil resistance: 2.1kΩ
Operating temperature: -40...55°C
Related items: GOP14; GZ14; GZ14U; GZ14Z
Contact material: AgNi
IP rating: IP40
Release time: 10ms
Operate time: 12ms
Body dimensions: 35x32x41.5mm
Contact resistance: 100mΩ
Current rating: 10A
Coil voltage min.: 97.7V AC
Coil voltage max.: 126.5V AC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; 4PDT; Ucoil: 115VAC; Icontacts max: 10A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: 4PDT, Rated coil voltage: 115V AC, Contact current max.: 10A, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, Switched voltage: max. 440V AC, Relay variant: industrial, Mounting: socket, Manufacturer series: R15, Coil resistance: 2.1kΩ, Operating temperature: -40...55°C, Related items: GOP14; GZ14; GZ14U; GZ14Z, Contact material: AgNi, IP rating: IP40, Release time: 10ms, Operate time: 12ms, Body dimensions: 35x32x41.5mm, Contact resistance: 100mΩ, Current rating: 10A, Coil voltage min.: 97.7V AC, Coil voltage max.: 126.5V AC.