Продукція > RELPOL > R15-2113-23-1024-WT
R15-2113-23-1024-WT RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; 3PDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 10A
Type of relay: electromagnetic
Contact material: AgNi + Au
Related items: GOP11; GZ11; GZP11; GZU11; PZ11
Relay variant: industrial
IP rating: IP40
Mounting: socket
Manufacturer series: R15
Operating temperature: -40...70°C
Release time: 7ms
Operate time: 18ms
Body dimensions: 35x35x54.4mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 1.5W
Coil resistance: 450Ω
Coil voltage min.: 19.2V DC
Rated coil voltage: 24V DC
Coil voltage max.: 26.4V DC
Current rating: 10A
Contact current max.: 10A
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
Switched voltage: max. 440V AC
Contacts configuration: 3PDT
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; 3PDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 10A, Type of relay: electromagnetic, Contact material: AgNi + Au, Related items: GOP11; GZ11; GZP11; GZU11; PZ11, Relay variant: industrial, IP rating: IP40, Mounting: socket, Manufacturer series: R15, Operating temperature: -40...70°C, Release time: 7ms, Operate time: 18ms, Body dimensions: 35x35x54.4mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 1.5W, Coil resistance: 450Ω, Coil voltage min.: 19.2V DC, Rated coil voltage: 24V DC, Coil voltage max.: 26.4V DC, Current rating: 10A, Contact current max.: 10A, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, Switched voltage: max. 440V AC, Contacts configuration: 3PDT.