R150W-10R
R150W-10R SR PASSIVES
SR-Passives-R-W.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Power resistors
Description: Resistor: wire-wound; 10Ω; 150W; ±5%; Ø28x206mm; 200ppm/°C; L: 206mm
Resistance: 10Ω
Tolerance: ±5%
Power: 150W
Temperature coefficient: 200ppm/°C
Body dimensions: Ø28x206mm
Diameter: 28mm
Length: 206mm
Mounting holes pitch: 230mm
Number of mounting holes: 2
Leads: solder lugs
Type of resistor: wire-wound
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Power resistors, Description: Resistor: wire-wound; 10Ω; 150W; ±5%; Ø28x206mm; 200ppm/°C; L: 206mm, Resistance: 10Ω, Tolerance: ±5%, Power: 150W, Temperature coefficient: 200ppm/°C, Body dimensions: Ø28x206mm, Diameter: 28mm, Length: 206mm, Mounting holes pitch: 230mm, Number of mounting holes: 2, Leads: solder lugs, Type of resistor: wire-wound.