Продукція > SR PASSIVES > R16148-1A-1-B50K
R16148-1A-1-B50K
R16148-1A-1-B50K SR PASSIVES
R16148-1A-1.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 50kΩ; 125mW; ±20%; on cable; 6mm
Type of potentiometer: shaft
Kind of potentiometer: single turn
Resistance: 50kΩ
Power: 0.125W
Mounting: on cable
Tolerance: ±20%
Characteristics: linear
Track material: carbon
Body dimensions: Ø17x9.2mm
Operating voltage: 200V
Panel cutout diameter: 7.2mm
Shaft length: 9mm
Height: 9.2mm
L shaft length: 15mm
Diameter: 17mm
Body material: metal
Leads: solder lugs
Mechanical rotation angle: 300°
Shaft surface: knurled
Thread length: 6mm
Shaft diameter: 6mm
на замовлення 1518 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 17
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 50kΩ; 125mW; ±20%; on cable; 6mm, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Resistance: 50kΩ, Power: 0.125W, Mounting: on cable, Tolerance: ±20%, Characteristics: linear, Track material: carbon, Body dimensions: Ø17x9.2mm, Operating voltage: 200V, Panel cutout diameter: 7.2mm, Shaft length: 9mm, Height: 9.2mm, L shaft length: 15mm, Diameter: 17mm, Poles number: 1, Potentiometer features: mono, Body material: metal, Leads: solder lugs, Mechanical rotation angle: 300°, Shaft surface: knurled, Thread length: 6mm, Shaft diameter: 6mm.