Продукція > SR PASSIVES > R16148-1B-2-A100K
R16148-1B-2-A100K
R16148-1B-2-A100K SR PASSIVES
Виробник: SR PASSIVES
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 100kΩ; 63mW; ±20%; THT; 6mm
Type of potentiometer: shaft
Kind of potentiometer: single turn
Resistance: 100kΩ
Power: 63mW
Tolerance: ±20%
Mounting: THT
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 9mm
Characteristics: logarithmic
Body dimensions: Ø17x11mm
Thread length: 6mm
Body material: metal
Potentiometer features: stereo
Leads: for PCB
Mechanical rotation angle: 300°
Terminal pitch: 5mm
L shaft length: 15mm
Poles number: 2
Panel cutout diameter: 7.2mm
Operating voltage: 150V
Height: 11mm
Diameter: 17mm
Lead length: 5mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 100kΩ; 63mW; ±20%; THT; 6mm, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Resistance: 100kΩ, Power: 63mW, Tolerance: ±20%, Mounting: THT, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 9mm, Characteristics: logarithmic, Body dimensions: Ø17x11mm, Thread length: 6mm, Body material: metal, Potentiometer features: stereo, Leads: for PCB, Track material: carbon, Shaft surface: knurled, Mechanical rotation angle: 300°, Terminal pitch: 5mm, L shaft length: 15mm, Poles number: 2, Panel cutout diameter: 7.2mm, Operating voltage: 150V, Height: 11mm, Diameter: 17mm, Lead length: 5mm.