Продукція > SR PASSIVES > R16148-1B-2-A500K
R16148-1B-2-A500K
R16148-1B-2-A500K SR PASSIVES
Виробник: SR PASSIVES
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 500kΩ; 63mW; ±20%; THT; 6mm
Type of potentiometer: shaft
Resistance: 500kΩ
Body dimensions: Ø17x11mm
Potentiometer features: stereo
Shaft surface: knurled
Characteristics: logarithmic
Body material: metal
Mounting: THT
Terminal pitch: 5mm
Height: 11mm
Lead length: 5mm
Shaft diameter: 6mm
Thread length: 6mm
Diameter: 17mm
Panel cutout diameter: 7.2mm
Shaft length: 9mm
L shaft length: 15mm
Power: 63mW
Poles number: 2
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 150V
Kind of potentiometer: single turn
на замовлення 701 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 500kΩ; 63mW; ±20%; THT; 6mm, Type of potentiometer: shaft, Resistance: 500kΩ, Body dimensions: Ø17x11mm, Potentiometer features: stereo, Shaft surface: knurled, Characteristics: logarithmic, Body material: metal, Mounting: THT, Terminal pitch: 5mm, Height: 11mm, Lead length: 5mm, Shaft diameter: 6mm, Thread length: 6mm, Diameter: 17mm, Panel cutout diameter: 7.2mm, Shaft length: 9mm, L shaft length: 15mm, Power: 63mW, Poles number: 2, Tolerance: ±20%, Operating voltage: 150V, Mechanical rotation angle: 300°, Leads: for PCB, Track material: carbon, Kind of potentiometer: single turn.