Продукція > SR PASSIVES > R16148-1B-2-B100K
R16148-1B-2-B100K
R16148-1B-2-B100K SR PASSIVES
Виробник: SR PASSIVES
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 100kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm
Type of potentiometer: shaft
Kind of potentiometer: single turn
Resistance: 100kΩ
Power: 0.125W
Tolerance: ±20%
Mounting: THT
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 9mm
Characteristics: linear
Body dimensions: Ø17x11mm
Thread length: 6mm
Mechanical rotation angle: 300°
Terminal pitch: 5mm
L shaft length: 15mm
Poles number: 2
Panel cutout diameter: 7.2mm
Operating voltage: 200V
Height: 11mm
Diameter: 17mm
Lead length: 5mm
на замовлення 811 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 100kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Resistance: 100kΩ, Power: 0.125W, Tolerance: ±20%, Mounting: THT, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 9mm, Characteristics: linear, Body dimensions: Ø17x11mm, Thread length: 6mm, Body material: metal, Potentiometer features: stereo, Leads: for PCB, Track material: carbon, Shaft surface: knurled, Mechanical rotation angle: 300°, Terminal pitch: 5mm, L shaft length: 15mm, Poles number: 2, Panel cutout diameter: 7.2mm, Operating voltage: 200V, Height: 11mm, Diameter: 17mm, Lead length: 5mm.