Продукція > SR PASSIVES > R16148-1B-2-B2K2
R16148-1B-2-B2K2
R16148-1B-2-B2K2 SR PASSIVES
Виробник: SR PASSIVES
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 2.2kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm
Resistance: 2.2kΩ
Tolerance: ±20%
Power: 0.125W
Mounting: THT
Operating voltage: 200V
Terminal pitch: 5mm
Body dimensions: Ø17x11mm
Diameter: 17mm
Lead length: 5mm
Thread length: 6mm
Shaft diameter: 6mm
Panel cutout diameter: 7.2mm
Shaft length: 9mm
Height: 11mm
L shaft length: 15mm
Poles number: 2
Mechanical rotation angle: 300°
Leads: for PCB
Track material: carbon
Shaft surface: knurled
Characteristics: linear
Body material: metal
Potentiometer features: stereo
Type of potentiometer: shaft
Kind of potentiometer: single turn
на замовлення 1435 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 2.2kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm, Resistance: 2.2kΩ, Tolerance: ±20%, Power: 0.125W, Mounting: THT, Operating voltage: 200V, Terminal pitch: 5mm, Body dimensions: Ø17x11mm, Diameter: 17mm, Lead length: 5mm, Thread length: 6mm, Shaft diameter: 6mm, Panel cutout diameter: 7.2mm, Shaft length: 9mm, Height: 11mm, L shaft length: 15mm, Poles number: 2, Mechanical rotation angle: 300°, Leads: for PCB, Track material: carbon, Shaft surface: knurled, Characteristics: linear, Body material: metal, Potentiometer features: stereo, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn.