Продукція > SR PASSIVES > R16148D-1A-2-B10K
R16148D-1A-2-B10K
R16148D-1A-2-B10K SR PASSIVES
Виробник: SR PASSIVES
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 10kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm; mono
Resistance: 10kΩ
Power: 0.125W
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø17x9.2mm
Diameter: 17mm
Mounting: THT
Cut depth: 1.5mm
Terminal pitch: 5mm
Thread length: 6mm
Shaft diameter: 6mm
Panel cutout diameter: 7.2mm
Shaft length: 9mm
Height: 9.2mm
L shaft length: 15mm
Poles number: 1
Operating voltage: 200V
Shaft surface: D spring
на замовлення 1161 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 17
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 10kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm; mono, Resistance: 10kΩ, Power: 0.125W, Tolerance: ±20%, Body dimensions: Ø17x9.2mm, Diameter: 17mm, Leads: for PCB, Characteristics: linear, Body material: metal, Potentiometer features: mono, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Mounting: THT, Cut depth: 1.5mm, Terminal pitch: 5mm, Thread length: 6mm, Shaft diameter: 6mm, Panel cutout diameter: 7.2mm, Shaft length: 9mm, Height: 9.2mm, L shaft length: 15mm, Poles number: 1, Operating voltage: 200V, Mechanical rotation angle: 300°, Track material: carbon, Shaft surface: D spring.