Продукція > SR PASSIVES > R16148D-1A-2-B500K
R16148D-1A-2-B500K
R16148D-1A-2-B500K SR PASSIVES
Виробник: SR PASSIVES
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 500kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm
Type of potentiometer: shaft
Resistance: 500kΩ
Body dimensions: Ø17x9.2mm
Potentiometer features: mono
Shaft surface: D spring
Cut depth: 1.5mm
Mounting: THT
Terminal pitch: 5mm
Height: 9.2mm
Shaft diameter: 6mm
Thread length: 6mm
Diameter: 17mm
Panel cutout diameter: 7.2mm
Shaft length: 9mm
L shaft length: 15mm
Power: 0.125W
Poles number: 1
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 200V
Kind of potentiometer: single turn
на замовлення 836 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 17
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 500kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm, Type of potentiometer: shaft, Resistance: 500kΩ, Body dimensions: Ø17x9.2mm, Potentiometer features: mono, Shaft surface: D spring, Cut depth: 1.5mm, Characteristics: linear, Body material: metal, Mounting: THT, Terminal pitch: 5mm, Height: 9.2mm, Shaft diameter: 6mm, Thread length: 6mm, Diameter: 17mm, Panel cutout diameter: 7.2mm, Shaft length: 9mm, L shaft length: 15mm, Power: 0.125W, Poles number: 1, Tolerance: ±20%, Operating voltage: 200V, Mechanical rotation angle: 300°, Leads: for PCB, Track material: carbon, Kind of potentiometer: single turn.