Продукція > SR PASSIVES > R16148D-1A-2-B50K
R16148D-1A-2-B50K
R16148D-1A-2-B50K SR PASSIVES
Виробник: SR PASSIVES
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 50kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm; mono
Type of potentiometer: shaft
Kind of potentiometer: single turn
Resistance: 50kΩ
Power: 0.125W
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Characteristics: linear
Track material: carbon
Terminal pitch: 5mm
Body dimensions: Ø17x9.2mm
Operating voltage: 200V
Panel cutout diameter: 7.2mm
Shaft length: 9mm
Height: 9.2mm
L shaft length: 15mm
Diameter: 17mm
Cut depth: 1.5mm
Shaft surface: D spring
Thread length: 6mm
Shaft diameter: 6mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 50kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm; mono, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Resistance: 50kΩ, Power: 0.125W, Mounting: THT, Tolerance: ±20%, Characteristics: linear, Track material: carbon, Terminal pitch: 5mm, Body dimensions: Ø17x9.2mm, Operating voltage: 200V, Panel cutout diameter: 7.2mm, Shaft length: 9mm, Height: 9.2mm, L shaft length: 15mm, Diameter: 17mm, Cut depth: 1.5mm, Poles number: 1, Potentiometer features: mono, Body material: metal, Leads: for PCB, Mechanical rotation angle: 300°, Shaft surface: D spring, Thread length: 6mm, Shaft diameter: 6mm.