Продукція > RELPOL > R2N-2012-23-1220-WTLD
R2N-2012-23-1220-WTLD
R2N-2012-23-1220-WTLD RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 220VDC; Icontacts max: 12A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 220V DC
Contact current max.: 12A
AC contacts rating @R: 12A / 250V AC
DC contacts rating @R: 12A / 24V DC
Switched voltage: max. 440V AC
Relay variant: industrial
Mounting: socket
Manufacturer series: R2N
Coil voltage min.: 176V DC
Coil voltage max.: 242V DC
Body dimensions: 27.4x21x35.5mm
Coil resistance: 54kΩ
Operate time: 13ms
Release time: 3ms
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi
Coil power consumption: 0.9W
IP rating: IP40
Current rating: 12A
Operating temperature: -40...70°C
Related items: G4/2; GZM2; GZT2; SU4/2D; SU4/2L
на замовлення 3 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 220VDC; Icontacts max: 12A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 220V DC, Contact current max.: 12A, AC contacts rating @R: 12A / 250V AC, DC contacts rating @R: 12A / 24V DC, Switched voltage: max. 440V AC, Relay variant: industrial, Mounting: socket, Manufacturer series: R2N, Coil voltage min.: 176V DC, Coil voltage max.: 242V DC, Body dimensions: 27.4x21x35.5mm, Coil resistance: 54kΩ, Operate time: 13ms, Release time: 3ms, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgNi, Coil power consumption: 0.9W, IP rating: IP40, Current rating: 12A, Operating temperature: -40...70°C, Related items: G4/2; GZM2; GZT2; SU4/2D; SU4/2L.