Продукція > RELPOL > R40N-3011-85-1024
R40N-3011-85-1024
R40N-3011-85-1024 RELPOL
P_R40Np005.pdf
Виробник: RELPOL
Код виробника: R40N-3011-85-1024 RoHS 40A; 24V; SPDT; 0,9W; 32,5 x 27,6 x 20,5mm PCB; AgSnO2 Relays
кількість в упаковці: 15 шт
на замовлення 10 шт:
Написати відгук
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; 40A; max.300VAC; R40N, Manufacturer series: R40N, Contacts configuration: SPDT, Operating temperature: -55...100°C, Release time: 10ms, Operate time: 15ms, Body dimensions: 32.5x27.6x20.5mm, Contact resistance: 30mΩ, Coil power consumption: 0.9W, Contact current max.: 40A, DC contacts rating @R: 40A / 30V DC, AC contacts rating @R: 40A / 240V AC, Rated coil voltage: 24V DC, Switched voltage: max. 110V DC; max. 300V AC, Coil resistance: 640Ω, Electrical life: 1000000 cycles, OEM number: 2614814, Mechanical durability: 100000000 cycles, Contact material: AgSnO2, Type of relay: electromagnetic, Mounting: PCB, Relay variant: power, IP rating: IP64.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; 40A; max.300VAC; R40N
Manufacturer series: R40N
Contacts configuration: SPDT
Operating temperature: -55...100°C
Release time: 10ms
Operate time: 15ms
Body dimensions: 32.5x27.6x20.5mm
Contact resistance: 30mΩ
Coil power consumption: 0.9W
Contact current max.: 40A
DC contacts rating @R: 40A / 30V DC
AC contacts rating @R: 40A / 240V AC
Rated coil voltage: 24V DC
Switched voltage: max. 110V DC; max. 300V AC
Coil resistance: 640Ω
Electrical life: 1000000 cycles
OEM number: 2614814
Mechanical durability: 100000000 cycles
Contact material: AgSnO2
Type of relay: electromagnetic
Mounting: PCB
Relay variant: power
IP rating: IP64
на замовлення 314 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
R40N-3011-85-1024 Виробник : RELPOL 40A; 24V; SPDT; 0,9W; 32,5 x 27,6 x 20,5mm PCB; AgSnO2 R40N-3011-85-1024 P R40Np024