R71-1D20-12
R71-1D20-12 NTE Electronics, Inc
R71.pdf
Виробник: NTE Electronics, Inc
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V
Packaging: Bulk
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Relay Type: General Purpose
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Part Status: Active
на замовлення 258 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V, Packaging: Bulk, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Relay Type: General Purpose, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Part Status: Active.