R9011-1-100K
R9011-1-100K SR PASSIVES
R9011.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 100kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Control: vertical
Shaft surface: knurled
Body material: plastic
Potentiometer features: mono; without fastening thread
Shaft material: plastic
Type of potentiometer: shaft
Kind of potentiometer: single turn
Terminal pitch: 2.54mm
Shaft diameter: 6mm
Body dimensions: 10.4x11.8x6.8mm
Shaft length: 18mm
Power: 0.125W
Operating voltage: 200V
Mechanical rotation angle: 300°
Resistance: 100kΩ
Characteristics: linear
Track material: carbon
на замовлення 935 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 100kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm, Mounting: THT, Tolerance: ±20%, Control: vertical, Shaft surface: knurled, Body material: plastic, Potentiometer features: mono; without fastening thread, Shaft material: plastic, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Terminal pitch: 2.54mm, Shaft diameter: 6mm, Body dimensions: 10.4x11.8x6.8mm, Shaft length: 18mm, Power: 0.125W, Operating voltage: 200V, Mechanical rotation angle: 300°, Resistance: 100kΩ, Characteristics: linear, Track material: carbon.