R9011-1-50K
R9011-1-50K SR PASSIVES
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 50kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Control: vertical
Kind of potentiometer: single turn
Terminal pitch: 2.54mm
Shaft diameter: 6mm
Body dimensions: 10.4x11.8x6.8mm
Shaft length: 18mm
Power: 0.125W
Operating voltage: 200V
Mechanical rotation angle: 300°
Resistance: 50kΩ
Characteristics: linear
Track material: carbon
на замовлення 806 шт:
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 50kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm, Mounting: THT, Tolerance: ±20%, Control: vertical, Shaft surface: knurled, Body material: plastic, Potentiometer features: mono; without fastening thread, Shaft material: plastic, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Terminal pitch: 2.54mm, Shaft diameter: 6mm, Body dimensions: 10.4x11.8x6.8mm, Shaft length: 18mm, Power: 0.125W, Operating voltage: 200V, Mechanical rotation angle: 300°, Resistance: 50kΩ, Characteristics: linear, Track material: carbon.