R9011-2-500K
R9011-2-500K SR PASSIVES
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 500kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm
Type of potentiometer: shaft
Resistance: 500kΩ
Body dimensions: 10x15.5x6.8mm
Shaft material: plastic
Terminal pitch: 2.54mm
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 18mm
Power: 0.125W
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 200V
Mechanical rotation angle: 300°
Track material: carbon
Control: horizontal
Kind of potentiometer: single turn
на замовлення 400 шт:
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 500kΩ; 125mW; ±20%; THT; 6mm, Type of potentiometer: shaft, Resistance: 500kΩ, Body dimensions: 10x15.5x6.8mm, Potentiometer features: mono; without fastening thread, Shaft surface: knurled, Characteristics: linear, Body material: plastic, Mounting: THT, Shaft material: plastic, Terminal pitch: 2.54mm, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 18mm, Power: 0.125W, Tolerance: ±20%, Operating voltage: 200V, Mechanical rotation angle: 300°, Track material: carbon, Control: horizontal, Kind of potentiometer: single turn.