RB400D-TP
RB400D-TP MCC (Micro Commercial Components)
RB400D%28SOT-23-3L%29.pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOT23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 125pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 500mA
Supplier Device Package: SOT-23
Operating Temperature - Junction: 125°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 30 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 125pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 500mA, Supplier Device Package: SOT-23, Operating Temperature - Junction: 125°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 500 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 30 V.