Продукція > C&K > RBP12112B12NFG
RBP12112B12NFG C&K
RBP12%20Series.pdf
Виробник: C&K
Description: SWITCH ROTARY 12POS 20MA 28V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 20mA (DC)
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 12
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: Flush
Actuator Type: Screwdriver Slot
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP12T
Contact Material: Gold (Au)
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Part Status: Obsolete
Voltage Rating - DC: 28 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH ROTARY 12POS 20MA 28V, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 20mA (DC), Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 12, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: Flush, Actuator Type: Screwdriver Slot, Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP12T, Contact Material: Gold (Au), Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Part Status: Obsolete, Voltage Rating - DC: 28 V.