RCA0402402KFKED
RCA0402402KFKED Vishay / Draloric
Виробник: Vishay / Draloric
Thick Film Resistors - SMD RCA0402 402K 1% 100 ET7 e3
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0402; 402kΩ; 63mW; ±1%; 50V; -55÷155°C, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Resistance: 402kΩ, Power: 63mW, Tolerance: ±1%, Operating voltage: 50V, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Operating temperature: -55...155°C, Conform to the norm: AEC-Q200.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCA0402402KFKED RCA0402402KFKED Виробник : VISHAY rcae3.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0402; 402kΩ; 63mW; ±1%; 50V; -55÷155°C
Case - mm: 1005
Resistance: 402kΩ
Power: 63mW
Tolerance: ±1%
Operating voltage: 50V
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Operating temperature: -55...155°C