RCD10-48D05W
RCD10-48D05W P-DUKE Technology, Inc.
RCD10W%20Datasheet.pdf
Виробник: P-DUKE Technology, Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 10W
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 1A, 1A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 10W, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 1A, 1A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: -5V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 10 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1.