RCR1616NP-121K Sumida America Components Inc.
RCR1616.pdf
Виробник: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 120UH 2.6A 80 MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 80mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.5A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Supplier Device Package: Radial, Vertical Cylinder
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Inductance: 120 µH
Current Rating (Amps): 2.6 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 120UH 2.6A 80 MOHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -30°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 80mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.5A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Supplier Device Package: Radial, Vertical Cylinder, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Inductance: 120 µH, Current Rating (Amps): 2.6 A.