Продукція > VISHAY DALE > RCS0402360RFKED
RCS0402360RFKED
RCS0402360RFKED Vishay Dale
rcse3.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES SMD 360 OHM 1% 1/5W 0402
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Part Status: Active
Resistance: 360 Ohms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES SMD 360 OHM 1% 1/5W 0402, Power (Watts): 0.2W, 1/5W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Part Status: Active, Resistance: 360 Ohms.