RDD08-15D2U CHINFA ELECTRONICS
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 8W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC
Type of converter: DC/DC
Power: 8W
Input voltage: 18...36V DC
Output voltage: 15V DC
Output voltage 2: -15V DC
Output current: 270mA
Output current 2: 270mA
Manufacturer series: RDD08U
Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm
Efficiency: 85%
Operating temperature: -40...71°C
Protection: anti-overload OLP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1.5kV DC
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 8W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC, Type of converter: DC/DC, Power: 8W, Input voltage: 18...36V DC, Output voltage: 15V DC, Output voltage 2: -15V DC, Output current: 270mA, Output current 2: 270mA, Manufacturer series: RDD08U, Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm, Efficiency: 85%, Operating temperature: -40...71°C, Protection: anti-overload OLP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 1.5kV DC, Converter features: remote ON/OFF control, Number of outputs: 2.