Продукція > KYOCERA AVX > REA1016331M035K
REA1016331M035K KYOCERA AVX
rea.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 35VDC; Ø10x16mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 35V DC
Body dimensions: Ø10x16mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Height: 16mm
Diameter: 10mm
Operating current: 0.42A
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 35VDC; Ø10x16mm; ±20%; REA, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 330µF, Operating voltage: 35V DC, Body dimensions: Ø10x16mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -40...105°C, Height: 16mm, Diameter: 10mm, Operating current: 0.42A, Manufacturer series: REA.