Продукція > KYOCERA AVX > REA1040330M400B
REA1040330M400B KYOCERA AVX
rea.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 33uF; 400VDC; Ø10x40mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 33µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø10x40mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: REA
Operating current: 0.26A
Height: 40mm
Diameter: 10mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 33uF; 400VDC; Ø10x40mm; ±20%; REA, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 33µF, Operating voltage: 400V DC, Body dimensions: Ø10x40mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -25...105°C, Manufacturer series: REA, Operating current: 0.26A, Height: 40mm, Diameter: 10mm.