Продукція > KYOCERA AVX > REA1060530M450B
REA1060530M450B
REA1060530M450B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 450V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm)
Capacitance: 53 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 440 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 616 mA @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 450V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm), Capacitance: 53 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 440 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 616 mA @ 10 kHz.