Продукція > KYOCERA AVX > REA1321820M100B
REA1321820M100B KYOCERA AVX
rea.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 82uF; 100VDC; Ø13x21mm; ±20%; REA
Mounting: THT
Operating temperature: -40...105°C
Capacitance: 82µF
Diameter: 13mm
Body dimensions: Ø13x21mm
Height: 21mm
Operating current: 0.24A
Operating voltage: 100V DC
Tolerance: ±20%
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 82uF; 100VDC; Ø13x21mm; ±20%; REA, Type of capacitor: electrolytic, Manufacturer series: REA, Mounting: THT, Operating temperature: -40...105°C, Capacitance: 82µF, Diameter: 13mm, Body dimensions: Ø13x21mm, Height: 21mm, Operating current: 0.24A, Operating voltage: 100V DC, Tolerance: ±20%.