Продукція > KYOCERA AVX > REA1640820M400B
REA1640820M400B KYOCERA AVX
rea.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 82uF; 400VDC; Ø16x40mm; ±20%; REA
Manufacturer series: REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Operating temperature: -25...105°C
Capacitance: 82µF
Body dimensions: Ø16x40mm
Diameter: 16mm
Height: 40mm
Operating current: 0.55A
Operating voltage: 400V DC
Tolerance: ±20%
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 82uF; 400VDC; Ø16x40mm; ±20%; REA, Manufacturer series: REA, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Operating temperature: -25...105°C, Capacitance: 82µF, Body dimensions: Ø16x40mm, Diameter: 16mm, Height: 40mm, Operating current: 0.55A, Operating voltage: 400V DC, Tolerance: ±20%.