Продукція > KYOCERA AVX > REC1016120M400B
REC1016120M400B KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 12uF; 400VDC; Ø10x16mm; ±20%; 10000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 12µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø10x16mm
Tolerance: ±20%
Service life: 10000h
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: REC
Operating current: 145mA
Height: 16mm
Diameter: 10mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 12uF; 400VDC; Ø10x16mm; ±20%; 10000h, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 12µF, Operating voltage: 400V DC, Body dimensions: Ø10x16mm, Tolerance: ±20%, Service life: 10000h, Operating temperature: -55...105°C, Manufacturer series: REC, Operating current: 145mA, Height: 16mm, Diameter: 10mm.