Продукція > KYOCERA AVX > REC1016560M100K
REC1016560M100K KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 56uF; 100VDC; Ø10x16mm; ±20%; 10000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 56µF
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x16mm
Height: 16mm
Operating current: 0.99A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 100V DC
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 56uF; 100VDC; Ø10x16mm; ±20%; 10000h, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Operating temperature: -55...105°C, Capacitance: 56µF, Diameter: 10mm, Body dimensions: Ø10x16mm, Height: 16mm, Operating current: 0.99A, Tolerance: ±20%, Operating voltage: 100V DC, Service life: 10000h, Manufacturer series: REC.