Продукція > KYOCERA AVX > REC1020101M100B
REC1020101M100B KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 100VDC; Ø10x20mm; ±20%; 10000h
Operating temperature: -55...105°C
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 100µF
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x20mm
Height: 20mm
Operating current: 1.4A
Operating voltage: 100V DC
Tolerance: ±20%
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 100VDC; Ø10x20mm; ±20%; 10000h, Operating temperature: -55...105°C, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 100µF, Diameter: 10mm, Body dimensions: Ø10x20mm, Height: 20mm, Operating current: 1.4A, Operating voltage: 100V DC, Tolerance: ±20%, Service life: 10000h, Manufacturer series: REC.