Продукція > KYOCERA AVX > REC1020561M035K
REC1020561M035K KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 560uF; 35VDC; Ø10x20mm; ±20%; 10000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 560µF
Operating voltage: 35V DC
Body dimensions: Ø10x20mm
Tolerance: ±20%
Service life: 10000h
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: REC
Height: 20mm
Diameter: 10mm
Operating current: 2.52A
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 560uF; 35VDC; Ø10x20mm; ±20%; 10000h, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 560µF, Operating voltage: 35V DC, Body dimensions: Ø10x20mm, Tolerance: ±20%, Service life: 10000h, Operating temperature: -55...105°C, Manufacturer series: REC, Height: 20mm, Diameter: 10mm, Operating current: 2.52A.